W dzisiejszym świecie odpoczynek nie jest modny. Mowa o tradycyjnym odpoczynku, który polega na leżeniu i patrzeniu w telewizor. W dzisiejszym świecie modne jest aktywne spędzanie wolnego czasu. To forma rekreacji, ale też część zdrowego trybu życia. Jeśli planujesz wybrać się do Karpacza na wakacje lub odpoczynek, poniżej przygotowałem dla Ciebie kilka atrakcji, których koniecznie musisz wypróbować. Jakie to atrakcje? Zapraszam do lektury!

Aktywność przede wszystkim

Góry kojarzą się z lasami, deszczem i śniegiem. Niewielu ludziom kojarzą się one z wodą i atrakcjami, które możemy sobie na tej wodzie zafundować. W Karpaczu bardzo popularne są spływy kajakowe. Nie są to typowe spływy – bardziej im do kajakarstwa wyczynowego, niż rekreacyjnego. W Karpaczu znajduje się kilka punktów kajakarskich. Możesz udać się na niego sam, choć mile widziana będzie osoba towarzysząca. Kajakarstwo to wbrew pozorom sport, który wywołuje poczucie adrenaliny. Na pewno nie będziesz się nudził.

Jeśli zaliczyłeś już kajak, to może skusisz się na lot paralotnią? Na zboczu Małej Kopy znajduje się punkt, gdzie powinieneś się udać. Zostaniesz ubrany w specjalny strój i w asyście paralotniarza przeżyjesz coś niesamowitego. Lot zaczyna się na zboczu i będąc w powietrzu będziesz mógł obserwować niesamowity krajobraz. To jedna z najlepszych przygód, jakie możesz sobie wyobrazić.

Zaliczyłeś już lot? To może pójdziesz się wspinać? W Karpaczu jest kilka punktów wspinaczkowych. Pamiętaj, że musisz być w naprawdę dobrej kondycji fizycznej. Wspinaczka górska jest trochę niebezpieczna, więc zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Jeśli nigdy się nie wspinałeś, poinformuj o tym pracownika punktu.

Coś dla dwojga

Jeśli Ty i Twoja partnerka jesteście aktywnymi osobami, to wypad do parku linowego będzie najlepszym sposobem na podtrzymanie dobrej formy. Park linowy pozbędzie Was trochę potu. Musicie pamiętać o równowadze i logicznym myśleniu. Gdy jedno z Was zacznie tracić równowagę, druga osoba powinna ją przywrócić. Owszem – pokonywanie parku linowego w pojedynkę jest łatwiejsze, ale po to jedziecie w góry, aby dać z siebie wszystko i nie unikać wyzwań.

Aktywne spędzanie wakacji w Karpaczu pomoże Ci zachować dobrą kondycję. Pamiętaj, że górskie powietrze jest najzdrowsze, a połączone z aktywnością naładują Ci akumulatory na wiele miesięcy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *