Dla każdego z nas, sylwester jest dnem, którego wyczekujemy już od listopada. Znacznie wcześniej planujemy co będziemy podczas tego dnia robić oraz gdzie się wybierzemy. Niektórzy wybierają bardziej eleganckie imprezy. Trzeba tam być wystrojonym w sukienkę , a panowie w garnitury i krawaty. Są to imprezy bardziej oficjalne i nie wypada pojawić się w jeansach i koszulce. Do tego obecna jest orkiestra, posiłki ciepłe, przekąski oraz kelnerzy, którzy je roznoszą. Zwykle jednak na taka imprezę wypada wybrać się z partnerem. Razem zawsze raźniej , ale możecie się nudzić. Dlatego w takim przypadku warto umówić się ze znajomymi i to z nimi całą paczką wybrać się na takiego sylwestra, weź jednak pod uwagę, że zwykle płaci się za taka imprezę jak za wesele.

A co z sylwestrem w domu? Jest to opcja dla kogoś, kto woli mniej oficjalne spotkania i w gronie znajomych , a nie ludzi których nie zna. Zwykle nie chcą także oni wydawać astronomicznych kwot na sukienkę, buty, dodatki i wejściówkę lub też nie mają partnera na takie uroczystości. Jednak impreza w domu, jest także weselsza i można na niej być sobą. Zwykle zapraszamy tych ludzi , którzy są bliskimi znajomymi lub przyjaciółmi, a więc jesteśmy w gronie znanym i lubianym.

Organizacja domówki

Będąc gospodarzem, takiego sylwestra , który odbywa się w domu, musisz wiedzieć jak wszytko zorganizować. Bardzo fajne są tematyczne imprezy czyli takie na których każdy przebiera się za kogoś innego czy upodabniamy się do lat 20 czy 80. Warto wykorzystać jakieś ciekawe pomysły. W przypadku takiej zabawy, trzeba też dopasować muzykę do odpowiedniej epoki. W zależności w co będziecie przebrani, dobierzcie przebije, które się wam podobają.

Zadbaj także o odpowiedni wystrój miejsca w którym impreza będzie się odbywać. Jeśli impreza będzie tematyczna, to dobierz odpowiednie akcesoria. Warto także pomyśleć o gościach, którzy na pewno nie będą mieli ochoty się przebierać w kapcie. Dlatego też, warto pozwijać na ten czas dywany, jeśli nie chcesz mieć mnóstwo sprzątania.

Podział obowiązków

Organizując taką imprezę, wszystko zwykle spada na głowę gospodarza. Dlatego, trzeba taką osobę trochę odciążyć, ponieważ ona także mysi się przygotować i podzielić obowiązkami. Jedni niech rozsyłają zaproszenia, inni wybierają muzykę i załatwiają sprzęt, a jeszcze inni wystrojem.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *