Jeśli organizujesz Sylwestra w dom to z pewnością martwisz się tym co ujrzysz po obudzeniu się w Nowy Rok dookoła siebie. Prawdopodobnie będą to tony śmieci, niepomytych naczyń, plamy na dywanie… cóż, brzmi strasznie, ale tak nie musi być. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak przygotować dom na imprezę sylwestrową. Przeczytaj koniecznie!
Zacznijmy od przygotowania dużych worków na śmieci, ponieważ po imprezie będziesz mieć tony śmieci. Jednak zamiast pakować je w małe woreczki lub reklamówki zapakuj je w wielkie worki na śmieci (około 80L). Musisz wiedzieć, że te duże są bardziej wytrzymałe przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nie popękają a zawartość worków nie wypadnie ci na podłogę. Przede wszystkim orki rozłóż po całym mieszkaniu i poproś gości, aby z nich korzystali. Poza tym doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w plastikowe naczynia. Dlatego kup duże ilości plastikowych kubków, talerzyków i sztućców, ponieważ dzięki temu wszystko wyrzucisz po imprezie do kosza, a pracochłonne zmywanie cię ominie. Musisz pamiętać, że nawet jeśli masz zmywarkę, to bierz pod uwagę, że szklane naczynia często się tłuką jeśli na imprezie leje się alkohol. Poza tym kup naczynia plastikowe zamiast papierowych, ponieważ papierowe szybko przemakają.

Koniecznie także zaopatrz się w ręczniki papierowe i zadbaj o to, aby przynajmniej jeden ręcznik papierowy znajdował się na stole. Chodzi oto, że dzięki temu, jak coś się wyleje będzie można szybko to zetrzeć. Następnie schowaj dywany i dywaniki, gdyż dywany nie są konieczne na imprezach domowych, a łatwo się o nie potknąć i ciężko się je czyści. I o ile dywanik jest mały to można go wyprać w pralce, jednak z dużym dywanem jest kłopot. A przecież nie chcesz chyba, aby na dywanie znalazły się czerwone plamy po winie? Ponadto jeśli ktoś wyleje na nie piwo to nieprzyjemny zapach będzie się unosić w mieszkaniu tygodniami. W związku z tym dywany zwiń i postaw za szafę, w ten sposób oszczędzisz sobie sporo kłopotu.

Przede wszystkim jednak na kanapy i fotele połóż stare koce, z pewnością masz jakieś stare koce lub prześcieradła. Niestety, wyłożone nimi kanapy i fotele może nie będą wyglądać pięknie, jednak jeśli coś się wyleje to łatwiej będzie ci wyprać koc niż wyczyścić tapicerkę. Poza tym jeśli na półkach masz kolekcję ceramicznych zwierzątek czy innych bibelotów to je zapakuj i schowaj, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że się potłuką na imprezie.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *